Foto: Pixabay
Čovjek koji je dosta dugo dolazio u našu Crkvu nekada je bio diler droge. Krista je primio u jednoj kući gdje se uzimala droga u Portlandu. Jednoga dana neka je djevojka iz Spokanea uzela drogu s njime. On joj je rekao: „Volio bih se osloboditi od svega ovoga.“
Djevojka nije bila kršćanka, ali je odrasla u kršćanskoj obitelji. Rekla mu je: „Znam kako to možeš učiniti. Ako prihvatiš Isusa kao svoga Spasitelja, on će te osloboditi.“
„Što,“ rekao je, „kako to misliš?“
„Neću ti reći“, rekla mu je.
„Zašto ne?“
„Jer ćeš onda otići i biti kršćanin pa te više neću vidjeti.“
Sila evanđelja ga je preobrazila
On ju je nagovarao sve dok nije popustila i rekla: „U redu, reći ću ti.“ Citirala mu je Iv 3,16 i objasnila kako će se spasiti. Čovjek je otišao u drugu sobu i molio se da primi Isusa. Izišao je iz te kuće i više se nikada nije vratio. Ona je ostala i, koliko znam, do danas nije primila Krista. Ta se djevojka nije spasila, nije željela biti spašena i nije željela da se on spasi. Ipak, bila je u stanju čovjeka privesti spasenju i sila evanđelja ga je preobrazila.
Sila je u evanđelju, a ne u njegovu predočavanju ili našem načinu govorenja. Pavao je rekao: „Ta ne stidim se evanđelja Kristova, jer ono je sila Božja na spasenje svakomu koji vjeruje.“ (Rim 1,16) Vidite li što je naš problem? Mi koji donosimo evanđelje ne pouzdajemo se dovoljno u njegovu silu da bismo vjerovali Pavlovim riječima. Nevjerojatno!
Iz knjige „Ljubav, prihvaćanje i opraštanje“ autorâ Jerryja Cooka i Stanleyja C. Baldwina.
Knjigu, u izdanju Biblioteke Vinograd, po sniženoj cijeni od 64 kune možete nabaviti ovdje.
Prijavite se na naš newsletter i svaki tjedan primajte najvažnije i najzanimljivije tekstove na svoju e-mail adresu! Prijaviti se možete ovdje.