Svetac dana

24. SRPNJA

VIDEO ‘Svetac mira’; pogledajte film o svetom Šarbelu Sveti Šarbel je isijavao zasljepljujuću svjetlost četrdeset i pet dana nakon smrti, izlučivao je litre čudesne tekućine koja je nekoliko puta nagrizla njegov lijes i nadgrobnu ploču, a on je ostao gibak i tijelo mu neraspadnuto sve do proglašenja blaženim, odnosno do dana kada ga je Katolička Crkva službeno proglasila svetim, i više puta je kirurški intervenirao kod svojih štovatelja. Šarbel je svetac bez granica koji pomaže u svakoj vrsti nevolje i svakom nevoljniku, bez obzira kojoj vjeri, rasi i kulturi pripada. Nemoguće je nabrojati sva izvanredna očitovanja svetoga Šarbela Makhloufa od njegove smrti do danas. U samostan u Annayi pristiglo je više od 6000 svjedočanstava o ozdravljenjima, što čini samo dio ozdravljenja zadobivenih po njegovu zagovoru. Radi se o tjelesnim ozdravljenjima a prije svega onim duhovnima

Foto: Schutterstock

 

24. srpnja slavimo spomendan svetog Charbela Macloufa.

Rođen je 1828. u libanonskoj maronitskoj obitelji kod mjesta Beka Katra, koje je jedno od najviših mjesta u Libanonu.

Na krštenju je dobio ime Josip. Obitelj mu je bila siromašna, seljačka. Njegova sestra imenom Warde bila je časna sestra, redovnica. Dvojica njegovih stričeva ili ujaka bili su monasi u samostanu kod Kossaia.

Rano je izgubio oca, a majka mu se preudala. U djetinjstvu u brdima je čuvao ovce svojih roditelja. S trinaest godina stupa u Marijin samostan libanonskoga Antunova reda kod Maifuqa. Godine 1851. Ulazi u samostan sv. Marona u mjestu Annava. Tu polaže redovničke zavjete i uzima si redovničko ime Šarbel ili Sarbelija. Josip je tako postao monah u maronitskom obredu.

Živio je veoma strogim asketskim životom. Nakon svršenoga teološkoga studija u samostanu sv. Ciprijana, zaređen je za svećenika 1859.

Mnogo je i rado molio, živio u ljubavi prema bližnjemu, razmatrao o nebeskim stvarnostima i vjerno je opsluživao pravila svoga reda punih 16 godina.

Od 1875. skupa sa svojim poglavarom odlazi u brdski samostan sv. Petra i Pavla. Ondje živi kao pustinjak u nekoj ruševnoj kolibi. Šarbel je bio veliki štovatelj Gospin. U kapelici je svakodnevno slavio sv. misu i umro je na oltaru 1898.

Neraspadnuto tijelo

Dragi Bog je čudom očuvao tijelo sv. Šarbela neraspadnutim te ga obdario posebnim ugodnim miomirisom. On slovi kao veliki čudotvorac. Na njegovu su se grobu, u samostanu Mar Maroun Annava, događali mnogi neobični znakovi i čudesa. Stoga je njegov grob omiljeno hodočasničko mjesto.

Papa Pavao VI. proglasio ga je blaženim 5. prosinca 1965., a svetim 1977. Šarbelovo ime uneseno je u Opći kalendar Crkve. Na to je Crkvu potakla i Sinoda libanonskih biskupa 1995. i solidariziranje s teškim stanjem kršćana na Bliskom istoku.

Sveti Šarbel poznat je kao veliki zaštitnik obiteljske molitve, a časti se kao „svetac mira”.

U nastavku pogledajte biografski film o libanonskom čudotvorcu.

Upoznaj sveca i kroz odličnu knjigu o životu, čudima i porukama libanonskog Padre Pija


 

 

 

 

VIDEO Časna sestra Krasi: „Ozdravila sam po zagovoru sv. Šarbela Makhloufa!“[/vc_column_text]

 

 

Knjigu o svetom Šarbelu Makhloufu

pod nazivom Ovdje sam da te izliječim!

možete nabaviti ovdje.

 

 

📖 Posjetite naš web-shop; pronađite knjigu za sebe: figulus.hr

 

 

Book.hr

 

 

 

Ako se želite osjećati kao dio obitelji Kristofora (onih koji donose Krista), možete skenirati kod za mjesečnu ili za godišnju uplatu ‘timarine‘.

Unaprijed zahvaljujemo i želimo iskrenu dobrodošlicu svim novim članovima obitelji (tima) Kristofori.

Podatci za plaćanje nalaze se na ovoj poveznici.

 Želim donirati mjesečnu ‘timarinu’:

Želim donirati godišnju ‘timarinu’

Podržite naš rad

Ako Vam se svidio ovaj članak, podržite nas donacijom! Jednostavno je – samo skenirate kod.

 

Želim donirati 1 EURO:

Želim donirati 5 EURA:

 

Želim donirati 10 EURA :

 

 

Na taj način omogućujete nam da nastavimo s radom.

 

Hvala!

 

❤️

 

Prijavite se na naš newsletter i svaki tjedan primajte najvažnije i najzanimljivije tekstove na svoju e-mail adresu! Prijaviti se možete ovdje.

[/vc_column][/vc_row]

Najčitanije

Na vrh