Foto: Pixabay
„…poglavarice ćeš moliti jedino za izvršavanje pokore.“ (Dn 169)
Razmatranje
Svećenik nam nakon ispovijedi daje pokoru. To mogu biti tri Zdravomarije, neka molitva ili pak razmatranje nekog odlomka iz Biblije. No, kako pokora djeluje u tebi? Evo kako Katekizam Katoličke Crkve definira pokoru:
Nutarnja pokora korjenito je preusmjerenje cijelog života, povratak i obraćenje k Bogu svim srcem, raskid s grijehom, odvraćanje od zla, zajedno s osudom zlih djela koje smo počinili. Ona istodobno obuhvaća želju i odluku za promjenom života s nadom u Božje milosrđe (KKC 1431). Vanjski izrazi pokore uključuju: post, molitvu i milostinju (KKC 1434).
Prilike nam se ukazuju svakodnevno, čak ne moramo ni napustiti svoj dom! Jer tamo sve počinje
Pokora je nešto što možemo činiti za obraćenje drugih ili za sebe same. Prilike nam se ukazuju svakodnevno, čak ne moramo ni napustiti svoj dom! Jer tamo sve počinje. Sveta Faustina je to dobro znala. Milosrđe počinje kod kuće – kada smo ljubazni, strpljivi, spremni oprostiti svojim najbližima. Tada će se ono prelijevati na one izvan našeg doma i na cijeli svijet. To je duh pokore i izbjegavanja čistilišta.
Molitva
Isuse, primi moju pokoru za obraćenje mojih voljenih.
Isuse, smiluj se nama i cijelome svijetu.
Prijavite se na naš newsletter i svaki tjedan primajte najvažnije i najzanimljivije tekstove na svoju e-mail adresu! Prijaviti se možete ovdje.